Всесвітній день хліба

16 жовт. 2023
Кожного року, у вересні, все світова спільнота святкує Всесвітній День Хліба. У нашій школі вчителі 9-Б та 7 класів, Ірина Ткаченко та Олена Корнієць, організували особливе родинне свято "Цінуймо хліб, бо він життя!", щоб навчити своїх учнів цінувати цей дарунок природи й пам'ятати про його важливе значення. Свято, організоване цими талановитими педагогами, було насичене захопливими історіями. Діти були вражені багатством знань, які вони отримали.Розповіли легенди про історію виникнення хліба, загадки, прислів'я, вірші, малювали малюнки, згадали традиції та звичаї, пов'язані з хлібом, розглянули правила хлібного етикету, присягання хліба "Святий наш хлібе, перед тобою голову схилю». Відбулася інсценізація казки "Без труда нема плода". грали в ігри: назви та відшукай хлібобулочні вироби, вгадай за описом, складаю колосок, бабусині соколики. Згадали й про голодомор. Були такі часи на Україні, коли хліб людям лише снився. Лише в мареннях приходив – то був голод. «Ти ситий, але пам’ятай голод» - цей заповіт, застереження наших пращурів, який ми не маємо права забувати. На цьому родинному святі всім було надзвичайно цікаво смакувати короваєм, який був приготовлений від Олени Корнієць та узваром від Ірини Ткаченко, Ці страви були відмінними прикладами того, як хліб може бути поєднаним з іншими продуктами, щоб створити смачні та ситні страви. На цьому заході також була присутня заступниця директора з навчальної роботи Віра Савощук. Вона висловила свою вдячність учням та педагогам за організацію цього чудового свята, яке сприяє вихованню у дітей поваги до традицій, культурного спадку та важливості правильного харчування. Усі присутні на цьому святі не лише насолодилися смачними стравами, але й отримали важливі уроки про те, наскільки важливий у житті хліб, і як ми повинні його цінувати.