Осінні роботи на квітниках та клумбах

1 лист. 2023
У спеціальній школі праця найкраще допомагає конкретизувати й виправляти не чіткі уявлення і поняття учнів про навколишній світ, надає їй соціальної значущості.В основному величезна увага приділяється вихованню в учнів певного ставлення до праці, формування професійно-трудових навичок і вмінь. Виховання в учнів уміння самостійно виконувати трудові завдання є одним із найголовніших завдань спеціальної школи. У нашому закладі члени методичного об’єднання вчителів трудового навчання відвідали урок квітникарства на тему: «Осінні роботи на квітниках та клумбах» з метою спостереження: як на практиці застосовують здобуті знання з теми здобувачі освіти 9-б та 6-б класу. Педагоги з побаченого зробили висновок, що саме під час практичних занять учні вчаться користуватися садовими інструментами, застосовують свої знання щодо висадки цибулин нарцисів, тюльпанів, гіацинтів та кореневищних квіткових рослин. Показують вміння як викопувати канни, жоржини та гладіолуси, як їх обрізати та закладати на зимове зберігання. Учні чітко дотримуються правил техніки безпеки, особистої гігієни, інструкцій щодо виконання тих чи інших робіт. Вміло користуються секатором під час формувальної обрізки декоративних кущів, та видалення сухого листя з ірисів. Вчитель по квітникарству Ірина Ткаченко, з учнями згребли опале листя та заклали в компостну яму, обкопали дерева. підготували ділянку для висадки декоративних кущів. Завдяки професійному умінню педагога та спільним практичним діям учнів та вчителя, квітникам та клумбам нашого закладу не страшний зимовий холод.