Не дамо загасити свічку пам'яті про ГОЛОДОМОР

28 лист. 2023
В стінах нашого освітнього закладу відбувся надзвичайно важливий захід, урок пам'яті під назвою "Не дамо загасити свічку пам'яті про ГОЛОДОМОР". Вихователі Вікторія Головйова, Валерій Демура, разом з учнями 1 та 6 класів організували та провела цей захід з великою ретельністю та відданістю ідеї вшанування пам'яті тих, хто постраждав від Голодомору в 1932-1933 роках. Початок був насичений національним духом. Учасники прослухали "Колискову України". Ця музика встановила атмосферу глибокого вшанування та поклоніння пам'яті жертв Голодомору. Головною частиною уроку був куточок Пам’яті, де на рушнику були розміщені символи трагедії : хліб, свічка, малюнки та стрічки незабудок, який створила вихователь Вікторія Володимирівна з дітьми. Кожен елемент мав своє значення, і разом вони створювали картину, яка викликала в учасників заходу відчуття великої втрати та шанобливої пам'яті. Зворушливим моментом було переглядання відео очевидців та їхніх свідчень про Голодомор. Це було як подорож у часі, дозволяючи дітям побачити та почути історії тих, хто пережив ті страшні події. Вікторія Головйова з вихованцями обговорили відео. Враження дітей, що виникли, стало важливою частиною уроку, нагадуючи про важкість тих подій. Мультфільм "Голодний дух" також викликав глибокі роздуми. Вихователь Вікторія Володимирівна та діти звернули увагу на наслідки та важливість пам'яті, це вразило серця всіх присутніх. Відеоролик "Ти приніс мені яблуко!" розкрив важливий момент героїзму, нагадуючи, що кожен може зробити свій внесок у поліпшення ситуації, особливо в найтяжчі моменти. Виступ вихователя Валерія Демури, вразив дітей історичними фактами, які додали глибини події та залишили глибокий слід в їхніх душах. Пам'ятка про пам'ятник дівчинці, встановлений на вшанування загиблим дітям, стала частиною обговорення, підкреслюючи важливість передачі пам'яті через покоління. Введення символу голодомору квітки незабудки, та засвічення свічок стали урочистим завершенням уроку пам'яті. Кожна свічка, запалена на честь тих, хто постраждав від Голодомору, стала свідченням обіцянки не забути й передавати історію тим, хто буде з нами.