Всесвітній день української хустки

9 груд. 2023
7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. Вона здавна вважалася оберегом та символом патріотизму, свободи та любові. З нагоди свята вчитель народознавства, Лариса Гура, з учнями 8 та 9 класів провела унікальну годину «Сильні традиціями! Сильні духом!», яка стала особливим заходом, спрямованим на відродження та збереження національних звичаїв і традицій. Головною метою заходу було не лише відзначити День української хустки, а й викликати в дітях почуття гордості за свою культуру та розвивати в них цінні моральні якості. Шкільна година розпочалася з майстер-класу з зав'язування хусток. Лариса Іванівна ділилася своїми вміннями та навичками, навчаючи дітей не просто облягати хустку, але і надавати цьому аксесуару особливий, український стиль. Основну частину заходу складала творча робота – малювання на орнаментах на хустці. Вчителька разом зі своїми учнями створювала неповторні витвори, в яких виявлялася не лише майстерність, але й вираження українського духу через кольори та візерунки. Лариса Іванівна не обмежилася лише технічними навичками. Вона продовжила ознайомлювати дітей з національними та державними символами України, занурюючи їх у світ багатогранної історії та культури нашої країни. Вона вдало вписала у свої уроки елементи національної обрядовості, звичаїв і традицій, викликаючи інтерес та патріотизм у серцях своїх учнів. Завершальною думкою вчителя було закликання до відновлення, поваги та пропагування українських традицій. "Відроджуймо, поважаймо, пропагуймо наші українські традиції – генетичні скарби нашого народу. Традиції – це наше минуле і майбутнє… Бережімо їх!"