Правила прийому

1. Направлення дітей до спеціальних  шкіл здійснюється на бажання батьків (осіб, що їх замінюють) на підставі висновків обласної психолого-медико-педагогічних консультацій.
  2. Зарахування учнів до школи-інтернату проводиться, як правило, до початку навчального року наказом директора на підставі таких документів:

А) направлення обласного управління освіти і науки;

Б) заяви батьків або осіб, які їх замінюють;

В) копії свідоцтва про народження дитини;

Г) висновку психолого-медико-педагогічної консультації;

Д) особової справи (витягу з особової справи) та документа про наявний рівень освіти (крім дітей, які зараховуються до підготовчого, першого класів);

Е) індивідуальної програми реабілітації інваліда (для дитини-інваліда);

Є) довідок про стан здоров’я дитини: “Медична карта дитини” (ф. № 026/о(va302282-99)); витяг з “Історії розвитку дитини” (ф. № 112/о (va302282-99)) з даними про результати аналізів (загальний аналіз крові та сечі, мазок із зіва на дифтерію, аналіз калу на дезгрупу, яйця глистів, зшкребок на ентеробіоз); копії “Карти профілактичних щеплень” (ф. № 063/о (va302282-99)); довідки закладу охорони здоров'я про те, що дитина не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.

Усі діти з недорозвиненням мовлення повинні мати висновок сурдолога.

Для зарахування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, окрім зазначених, подаються документи, передбачені пунктом 37 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 866 (866-2008-п).

1. Документи, необхідні для зарахування дитини до спеціальної школи, подаються особисто батьками або особами, які їх замінюють.
  2. До спеціальної школи зараховуються діти з відповідним діагнозом з такими медичними показаннями:
  • легка розумова відсталість;
  • помірна розумова відсталість;
  • органічна деменція різного походження, яка відповідає легкій та помірній розумовій відсталості.
  1. До підготовчого класу спеціальної школи школи за висновком відповідної психолого-медико-педагогічної консультації зараховуються діти з 6 (7) років, які не здобули дошкільну освіту або через певні обставини не готові до навчання у школі.
  2. До 1-го класу школи за висновком відповідної психолого-медико-педагогічної  консультації зараховуються діти з 6 (7) років, які здобули дошкільну освіту.
  3. При зарахуванні дітей допускається перевищення віку, установленого для загальноосвітніх навчальних закладів, на 1-2 роки.
  4. У разі відновлення здоров'я учні спеціальної школи-інтернату за висновком відповідної психолого-медико-педагогічної консультації переводяться до іншого типу загальноосвітнього навчального закладу за місцем проживання дитини чи за вибором батьків (осіб, які їх замінюють).

Порядок приймання, комплектування класів, утримання учнів (вихованців) спеціальної школи приватної форми власності визначається керівником  закладу відповідно до законодавства, затверджується його засновником (власником) за погодженням з відповідним органом управління освітою.